Обитатели от афганистански произход са призовавали към безредици живеещите в лагера

0
384

„Днес отново посетих бежанския лагер в Харманли след снощи и влязох вътре, за да се срещна с мигрантите. Разговарях със сирийци, които изразиха своите благодарности и посочиха, че българските власти се държат много добре с тях, осигуряват храна, вода и дрехи. Те ме информираха, че снощи други обитатели на лагера, от афганистански произход, са ги убеждавали и призовавали да излизат и да създават безредици.“

Това съобщава на своята фейсбук страница премиерът в оставка Бойко Борисов. По думите му последвали са спречквания между афганистанци и сирийци, като последните са останали по стаите си.

С ръководствата на службите ще продължаваме да следим много внимателно ситуацията, заявява още Борисов. Той припомня, че голяма част от инициаторите са вече задържани и ще бъдат преместени в комплекси от затворен тип.

А първият самолет за Афганистан, с който ще върнем подстрекателите на бунта от афганистански произход и други техни съграждани, ще отлети през декември, отбелязва още министър-председателят в оставка.

Източник: БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във