Картечници, десетки автомати, спусъци за РПГ-та, черен барут и огромно количество боеприпаси са открити при спецоперация на ГДБОП (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
321

Разследването е осъществено под ръководството на Специализираната прокуратура и доказва ефективното противодействие на българските служби в борбата с организираната престъпност.

Подробностите по проведените две реализации на територията на столицата и Казанлък оповестиха днес на брифинг заместник-главният прокурор Иван Гешев, директорът на ГДБОП гл. комисар Ивайло Спиридонов и разследващият прокурор Евгения Станкова.

Те оцениха високо професионализма на служителите от отдел „Контратероризъм“, които заедно със Специализираната прокуратура работиха денонощно за да се достигне до успешния край на операцията.

В хода й от склад в столичен квартал са иззети десетки обезопасени автомати, картечници, скорпиони, спусъци на картечници, както и торби с части за тяхното привеждане в действие, десетки хиляди патрони, съобщиха от МВР.

Бе пояснено, че само количеството барут е било достатъчно за унищожаването на цялата жилищна кооперация, където се е помещавал складът. При сделка, осъществена на територията на Казанлък са установени и иззети още  15 калашника и 15 пистолета със заглушител, открита е и печатница за фалшиви лични документи.

 

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във