Започна карнавалът в Рио де Жанейро (СНИМКИ)

0
621
Снимка: Twitter
Карнавалът в Рио де Жанейро бе открит официално вчера, предаде ДПА.
По прогнози на местните власти той ще привлече 1,5 милиона туристи и ще донесе над 1 милиард долара приходи.

По традиция началото на празника бе отбелязано с връчването от кмета на Рио де Жанейро Марсело Кривела на украсения с блестящи камъни символичен ключ на града на крал Момо – домакина на карнавала.

Всяка година специално жури избира висок и дебел мъж, който да е в ролята на крал Момо. Карнавалът има и своя кралица, която ще е придружена от принцеси. Те се определят също чрез гласуване.

Централното събитие на карнавала в Рио де Жанейро е конкурсът-парад на школите по самба на самбадрома „Маркиз де Сапукаи“. Дванадесет школи по самба ежегодно се борят за званието победител в надпреварата. Улични шествия, свързани с карнавала, започнаха преди няколко седмици.

Снимка: Twitter

Очаква се по време на карнавала също да има кампания срещу сексуалните посегателства над жените. Феминистки групи ще раздават хиляди временни татуировки, на които пише: „Не, означава не!“. 

Снимка: Twitter
Снимка: Twitter
Снимка: Twitter
Снимка: Twitter
Снимка: Twitter

БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във