В Банско отвори врати първото по рода си споделено работно пространство

0
303

В Банско отвори врати първото по рода си споделено работно пространство, предлагащо офис извън офиса, съобщи общинският пресцентър. Кметът на община Банско Георги Икономов заедно с основателите – Матиас Зейтлер, Уве Алгоер и Ирина Пандева, са прерязали лентата на новаторския офис – Coworking Bansko.

„Когато преди три месеца тези млади хора дойдоха при мен в общината, аз не можех да си представя как би изглеждал един подобен офис, е коментирал Икономов по време на откриването. Поздравявам ви, че успяхте да реализирате своята идея и се надявам младите хора, които ще посещават офиса, да останат доволни от Банско. Пожелавам ви успех в начинанието и ви уверявам, че Банско е прекрасно място за млади хора“, е допълнил кметът.

Благодарение на силната си мотивация екипът на Coworking Bansko е новатор в едно нетрадиционно начинание за страната, привличайки хора от цял свят да работят под един покрив в Банско, отбелязват още от общината. Те целят да привлекат в планинския курорт чужденци, които пътуват и работят. Така посещавайки града, те ще могат не само да работят в компанията на други хора, но и да опознаят предимствата за бизнес и условията за живот в планинската община.

Офисът предлага 18 напълно обзаведени работни места с ергономични столове и просторни дървени бюра, стая за срещи, кабинка за телефонни разговори, шкафчета, кухня, кът за отдих.

„Преди всичко хората са важни, ако я няма общността, мястото е без значение, коментира Ирина Пандева. Затова още в началото започнахме с изграждането на група от съмишленици, които се радват да съчетават работа и забавления, да опознават нови култури, да пътуват и да включат Банско в маршрута си.“

Източник: БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във