Девет души леко ранени и тежки разрушения причини земетресението в Централна Италия, което се очертава като незатихващо явление.
Девет души са леко ранени и има тежки разрушения, сочи тази сутрин към 9 ч. (10 ч. българско време) равносметката от земетресението в Централна Италия. Мъж на 73-години е починал от инфаркт вследствие на уплахата.
Сравнителният анализ със земетресението от 24 август в същия регион доведе учените до извода, че става дума за незатихващо явление. Първият трус с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер на дълбочина 9,3 километра бе регистриран в 19:11 часа (20:11 часа бълг. време).
Епицентърът е в общината Кастелсантанджело сул Нера с население 318 души в провинция Мачерата на областта Марке. Другите общини в района на епицентъра са Висо (1200 жители) и Усита (441 жители) в провинция Мачерата, както и Пречи (752 жители) в провинция Перуджа на областта Умбрия.
Два часа по-късно същата зона бе разтърсена от още по-силен трус с магнитуд 5,9-6 степени, съвпадащ с този през август, като сега е бил почувстван на север чак в Австрия. Извън епицентъра в Италия земетресението разлюля градовете Рим, Лакуила, Перуджа, Флоренция, Арецо, Неапол, Казерта и Терни.
Източник: БТА