„Бракът е най-красивото Божие творение и хората, които се изкушават да изневеряват, трябва незабавно да потърсят помощ“, каза папа Франциск вчера, изпращайки силно послание срещу развода.
Той заяви това на среща с католици в Грузия, където е на посещение, отговаряйки на техни въпроси, предаде ДПА, цитирани от БТА.
Трябва да направим всичко, за да спасим брака, подчерта Франциск и отбеляза, че има три „вълшебни думи“ – извинявай, благодаря ти и съжалявам – които могат да помогнат при брачните кавги, както и че двойките може да спорят, но не бива да си лягат, без да са се помирили.
Светият отец заяви още на срещата, че католиците никога не бива да се опитват да обърнат в своята вяра православните християни.
Прозелитизмът е голям грях, каза папата. По време на посещението си в Грузия Франциск усети пренебрежителното отношение към себе си от страна на Грузинската православна църква, отбелязва ДПА.
„Не бива никога да убеждавате православните да приемат католицизма, те са наши братя и сестри, последователи на Исус Христос“, каза папата. Тези думи бяха произнесени часове след като водачите на Грузинската православна църква не дойдоха на месата, която отслужи Светият отец.