Ревюто на „Диор“ се прицелва в младите с еклектична колекция

0
260

Ревюто на „Диор“ на Седмицата на модата в Париж, дело на първата жена дизайнер на фирмата, Мария Грация Киури, се прицелва в младите с еклектична колекция, целяща увеличаване на продажбите, съобщава Ройтерс.

Киури пристигна в „Диор“ през месец юли, след като две десетилетия работи за „Валентино“. В своята нова колекция дизайнерката смесва спортните кройки със стрийт стил и елементи от приказките.

„Колекцията ми е еклектична, защото самите жени са такива и обичат да смесват нещата, създавайки свой собствен стил“,изтъкна Киури след ревюто.
Шоуто на „“Диор“ стартира в бяло, като дефилираха модели с нагръдници и романтични поли от тюл. Те бяха последвани на подиума от манекенки с рокерски якета, дълги поли и фланелки,, носещи надписи „J’adiore“ и „Dior Revolution“.

„Това беше една много богата и съблазнителна колекция“, заяви бившият дизайнер на „Ланвен“ Албер Елбаз, който присъстваше на ревюто в компанията на певицата Риана, на дизайнера на обувки Кристиан Лубутен и на бившата първа дама на Франция Карла Бруни.

Шоуто приключи с няколко черни рокли от тюл с бродирани луна, звезди, дявол и слънце.

Източник: БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във