Градушка колкото топка за голф удари Враца и Мездра снощи

0
356
Снимка : AlmaNews.bg
След вчерашната буря във Враца и Мездра, придружена с градушка с големината на яйце, служители на ОП „Чистота“ са реагирали моментално и са започнали почистването на градовете.

Три групи работеха до късно през нощта вчера, почиствайки пътните платна и площите в центъра на Мездра от падналите листа и клони.

„За сега положението е спокойно, няма сигнали за бедстващи хора и животни. Щетите са главно материални“, заяви Николай Несторов, директор на ОП „Чистота“ Мездра.

В помощ на работниците на предприятието се включи и мотометачната машина, с която ще бъдат почистени всички главни артерии на града.

Към 23 часа, във Враца падна голяма градушка, придружена с пороен дъжд. Бурята бе с продължителност около 15 минути, а към нея имаше гръмотевици и светкавици, които под ехото на балкана се чуваха няколко пъти по-силно от обикновеното. След бурята, над града продължи да вали дъжд.

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във