Задържаха двама мъже за грабеж от заложна къща в Пазарджик

0
441

Криминалисти на Пазарджик задържаха двама мъже за грабеж от заложна къща, съобщават от пресцентъра на МВР. Действията по разследването стартираха на 1 май, когато в полицията бил подаден сигнал за грабеж от заложна къща в Пазарджик.

В хода на полицейските действия е установено, че мъж влязъл в обекта с маска на главата и заплашил служителката работеща там. После разбил ключалката на стъклена витрина, отмъкнал няколко златни накита и бързо напуснал. На мястото бил извършен оглед.

В резултат на проведените интензивни оперативно-издирвателни действия, служители от сектор „Криминална полиция“ установили самоличността на извършителя – И.К. /31 г./ от Септември, с криминални регистрации в полицията и многократно осъждан. Заедно с него бил установен и съучастникът му  – Д.А. /30 г./ от пазарджишкото село Братаница, също с криминални регистрации.

Вчера, двамата са задържани с полицейска мярка за срок до 24 часа. Материалите по разследването са докладвани на Окръжна прокуратура – Пазарджик. Предстои наблюдаващият прокурор да внесе искане в съда за налагане на най-тежката мярка за неотклонение  – „задържане под стража“.

Работата по образуваното досъдебно производство продължава.

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във