Принцеса Юджини се сгоди

0
350
Снимка: Twitter
Британската принцеса Юджини се е сгодила за дългогодишния си приятел Джак Бруксбанк, съобщават Ройтерс и Би Би Си, позовавайки се на Бъкингамския дворец.

27-годишната внучка на кралица Елизабет Втора е осма поред за наследяване на британския престол. Юджини е по-малката от двете дъщери на херцозите на Йорк Андрю и Сара.

„Херцогът и херцогинята на Йорк имат удоволствието да оповестят годежа на принцеса Юджини и г-н Джак Бруксбанк“, се посочва в изявлението, направено от Бъкингамския дворец.

От съобщението става ясно, че Нейно кралско височество и 31-годишният й избраник са се сгодили в Никарагуа по-рано през месеца.

Сватбата на принцеса Юджини и Джак Бруксбанк, които имат връзка от няколко години, ще бъде организирана през есента в параклиса „Сейнт Джордж“ в замъка Уиндзор. На същото място през май ще се оженят принц Хари и годеницата му Меган Маркъл.

Би Би Си отбелязва, че след брака си с Бруксбанк принцеса Юджини ще запази титлата си и също така ще има възможността да приеме презимето на съпруга си.
Родителите на годеника, Никола и Джордж Бруксбанк, цитирани от Би Би Си, споделят, че са на „седмото небе от щастие“ и „много се вълнуват“ за двойката.

В. „Дейли експрес“ припомня, че принцеса Юджини и Джак Бруксбанк, който е клубен мениджър, са се запознали през 2010 г. на ски в курорта Вербие, Швейцария.

БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във