Със своите значителни запаси от природен газ и нефт Иран има потенциал да участва в процеса на енергийна диверсификация за България.
Това заяви президентът Румен Радев на среща в Ню Йорк със своя ирански колега д-р Хасан Рохани, съобщава прессекретариатът на българското президентство.
Обща беше позицията, че разширяването на енергийната инфраструктура, която свързва Европа и Азия, създава предпоставки за активизиране на сътрудничеството между България и Иран.
Д-р Рохани подчерта, че в сферата на енергетиката в Иран се реализират редица мащабни проекти с инвестиции от страна на европейски държави, Китай, Индия и Япония, и Иран ще работи за привличането на нови инвеститори и получаването на достъп до нови пазари.
Източник: БТА