Бившата белгийска приятелка на френския актьор Жан-Пол Белмондо – Барбара Гандолфи бе призната за виновна в мошеничество, след като се опитала да го измами, предаде Франс прес.
41-годишната Гандолфи получи 9-месечна условна присъда и бе глобена 5500 евро от съд в Брюж в северната част на Белгия. Бившият ѝ съпруг и неин съдружник Фредерик Вандервилт получи 18-месечна присъда и бе глобен също 5500 евро.
Барбара Гандолфи, която е бивш модел на сп. „Плейбой“ и бивша финалистка в конкурса за красота „Мис Белгия“, бе приятелка на Жан-Пол Белмондо от 2008 г. до 2012 г. Тя и Вандервилт бяха обвинени, че не са върнали заем от 200 000 евро на звездата от филмите „До последен дъх“ и „Лудият Пиеро“.
Адвокатът на защитата бе изтъкнал, че обвиненията са базирани върху извършения обиск и незаконно подслушване, и пледираше за оправдаване на клиентите му.
Адвокатът на легендарния актьор твърдеше, че клиентът му не искал повече да се споменава за тази стара история.
Източник: БТА