УАДА е изпратила мейли, в които се виждат положителни допинг-проби на руски футболни национали

0
241

Президентът на Световната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино заяви, че някакви наложителни дейстния и санкции ще бъдат взети, след като разследващите органи твърдят, че руски футболисти са имали позитивни допинг-проби и те са били прикрити.

Имейли, публикувани от Световната антидопингова агенция (УАДА), показват пет съмнителни проби от юношески и младежки национални отбори до 17 и до 21 години, дадени през 2013-а и през 2014-а година.

Инфантино заяви, че „ако нещо се е случило по отношение на допинг-проби във футбола, които са били покрити и сега се разкриват, двете централи ФИФА и УЕФА- в зависимост от компетентността за конкретните случаи, ще се занимаят с тях и ще бъдат предприети необходимите действия и наказания“.

Министърът на спорта, президент на Руския футболен съюз (РФС) и член на Съвета на ФИФА Виталий Мутко, също е обвинен в прикриване на положителни допинг-резултати от местното първенство. Попитан дали при това положение продължава да вярва на Мутко, че се бори с допинга, Инфантино отговори: „Той е член на Съвета на ФИФА и разбира се, ние работим заедно“.

Източник: БТА

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във