Антъни Генов на финал на двойки в турнир на Тенис Европа в Барселона

0
336

Антъни Генов (ТК 15-40) се класира за финала на турнира на двойки от първа категория на Тенис Европа до 16 г. за купа „Санчес-Касал“ в Барселона (Испания), предаде БФТ.

Българинът и канадският му партньор Александър Леблан записаха трети пореден успех в това състезание, като този път се справиха с испанците Алберто Колас Санчес и Алваро Фернандес Орта с 6:2, 6:3.

В спора за титлата Генов и Леблан ще се изправят срещу други представители на домакините, третите в схемата Хайме Калдес и Педро Вивес Маркос. Антъни ще се опита да спечели четвърта титла на двойки от надпревари на Тенис Европа след тези в Ренинген (Германия, до 16 г.), Мюнхен (Германия, до 14 г.) и Майорка (Испания, до 14 г.).

Мелади Тодорова (ТК Дема) пък записа две победи за ден в надпреварата до 16 г. в Майа (Португалия), която е от трета категория на европейската тенис федерация. Тя ще спори за титлата на двойки заедно с Мадалена Пенеда (Португалия).

Двете елиминираха на полуфиналите португалките Жоана Баптища и Леонор Оливейра след 2:6, 6:1, 10:2. Българската състезателка е поставена под номер 1 в основната схема и нямаше никакви проблеми и на сингъл, където се справи с холандката Никол Ван Хартен. Мелади я победи с 6:2, 6:2 и се класира за четвъртфиналите.

Розалина Юсева (ТК Дема) в тандем със словенката Зала Улете приключиха участието си в състезанието на двойки до 18 г. в Тирана (Албания) от пета категория на международната тенис федерация – ITF. В среща от четвъртфиналите те отстъпиха драматично на италианките Костанца Пера и Костанца Траверси с 6:4, 1:6, 5:10.

Коментари

коментари

За още новини харесайте страницата ни във