Мексико победи шампиона Германия

0
241
Снимка: Twitter
Мексико беше най-неочакваната изненада на Мондиал 2018 до този момент, след като победи актуалният световен шампион Германия с 1:0 в стартовия мач на двата тима в група F на стадион „Лужники“ в Москва.

Победният гол дойде в 35-ата минута, когато Лосано се разписа. Германия нацели напречната греда в 39-ата минута, когато Кроос от пряк свободен удар изпълнен от около 23 метра стреля добре, но нямаше късмет.

Двата тима направиха великолепен мач. През първото полувреме за Мексико Хавиер Ернандес – Чичарито пропусна на два пъти, а реално Германия отвърна само с два далечни удара на Хумелс.

Така Мексико стартира с 3 точки, а Германия е без актив. В другия мач от тази група, който ще се изиграе в понеделник (18 юни), Швеция играе с Република Корея. В следващия си мач Германия излиза срещу Швеция, а Мексико се изправя срещу Република Корея.