Аржентина с равенство срещу Исландия

0
254
Снимка: Twitter
Участието на Аржентина на Мондиал 2018 започна с леко разочарование. Отборът на Меси стигнаха само до равенство 1:1 с Исландия в мач от група „D“. Звездата на Аржентина изпусна дузпа и се превърна в големия грешник за своите.

„Гаучосите“ притиснаха съперника в началото на първата част, но трябваше да чакат до 19-ата минута, за да открият резултата. Тогава опит за удар на Маркос Рохо се превърна в подаване към Серхио Агуеро и нападателят на „Манчестър Сити“ разстреля Халдорсон.

До края на срещата Лионел Меси опита на няколко пъти да затрудни Халдoрсон, но вратарят бе на висота. Така дебютантът на световно първенство Исландия напълно заслужено спечели първа точка.

По-късно е вторият мач от група „D“ между отборите на Хърватия и Нигерия. Срещата ще се играе на „Калининград Арена“.