Победа за Шиникова в Испания, загуби за Димитрова и Аршинкова

0
348
Снимка: Twitter
Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис в Майорка (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставената под номер Шиникова направи обрат и победи Габриела Хорачкова (Чехия) с 3:6, 6:1, 6:4 за 1:54 час. Българката преодоля пасив от 2:4 в третия сет и след четири поредни гейма спечели двубоя.

Другата българка Даниела Димитрова отпадна в първия кръг. 16-годишната квалификантка Димитрова загуби от поставената под номер 5 Ирене Бурило Ескорихуела (Испания) с 0:6, 4:6 за 74 минути.

Димитрова, която през януари навърши 16 години, записа три победи в квалификациите.
– – –
Петя Аршинкова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Българката отстъпи пред четвъртата поставена Миа Еклунд (Финландия) с 6:3, 3:6, 5:7 за 3:24 часа.